Agenda  2014
Dato Sted Opplegg Arrangør
9. – 12.jan Island Healingstory workshop Steinerskolen i Lækjarbotnum
23-24. jan Atrå barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
27-28. jan Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
30-31. jan Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
31.jan Høyskolen i Oslo Workshop Oikos
3-6. feb Hogganvik Sirkusprosjekt Hogganvik Camphill
10. – 14.2 Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen Ås
06.mar Romsås bibliotek Østanvind Biblioteket Romsås
19.-20.3 Nedre Ål skule Sirkusskole Nedre Ål skule
26.mar Larvik bibliotek Gjøglerkofferten Larvik bibliotek
14.-16.april Jørpeland Sirkusskole Strand mottaksenhet
17.mai Forsand Sirkusskole Forsand Skule
22.-24.5 Stord Sirkusskole Heiane mottak
26.-28.5 Haukås Lurås Sirkusskole Tinn Montesoryskole
03.jun Tinn museum Spiselige urter NIA
17.-19.6 Haslemoen Sirkusskole Cirkus Sibylla/UDI
23.-25.6 Askimhallen Sirkusskole Sommeropplevelser
26.-28.6 Ål Sirkusskole Cirkus Sibylla/UDI
26.7-2.8 Finland Healingstory workshop ALBA Finland
02.aug Nore og Uvdal Klovn/Workshop Nore og Uvdal Kulturkontor
6.-8.8 Haugesund Sirkusskole Haugaland mottak
18.-20.8 Sirkusskole Hå mottak
23.aug Åmot i Vinje Gjøglerkofferten Vinje kommune
29.-30.8 Gauset Tinn 25 årsjubileum Cirkus Sibylla
uke 41 Israel Looking for a Job Said Salama Theatre
27.10-30.10 Nederland Workshop Storytelling Peace council
Uke 47-50 Østlandsområdet Skal Vi leke Cirkus Sibylla/UDI
Agenda  2013
Dato Sted Opplegg Arrangør
19-20. jan Mandal Sirkusskole Kulturskolen i Vestagder
22-23. jan Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
24-25. jan Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
29-30. jan Atrå barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
2-3. feb Flekkefjord Sirkusskole Kulturskolen i Vestagder
4-7. feb Hogganvik Sirkusprosjekt Hogganvik Camphill
11-15. feb Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen i Ås
2-10. feb Buskerud/Telemark Se på meg! Folkeakademiet TeleBu
12-14. apr Island Healingstory workshop Steinerskolen i Lækjarbotnum
22-23. apr Deset Sirkusskole Deset skole
17.mai Atrå Sirkusskole !7 mai Atrå
28-29. mai Forsand Sirkusskole Forsand skole
04.jun Tinn museum Spiselige ville urter Norsk industriarbeidermuseum
15.jun Lunde slusepark Gjøglerkofferten/workshop Lunde slusepark/Nome kommune
21-23. juni Stjørdal Gjøglerkofferten/workshop Intrnational theaterlab
22.jun Stjørdal Duo SafIva konsert Intrnational theaterlab
25-27. juni Askim Sirkusskole Askim kommune
6-13. juli Møn Danmark Healingstory workshop ALBA Danmark
25.-27.juli Refstad / Oslo Sirkusskole Norsk Folkehjelp
29-31. juli Sirkusskole Hå asylmottak
1-3. aug Haugesund Sirkusskole Haugaland asylmottak
12.-14.aug Moelv Sirkusskole Norsk Folkehjelp
18.aug Lunde slusepark Lirekasse/Klovn Lunde slusepark/Nome kommune
25.aug Nyhaug/ Haugatun Fra frø til vakker blomst Fjelluft Imagin
30.8-1.9 Hønefoss Sirkusskole Norsk Folkehjelp
07.sep Drammen bibliotek Se på meg! Drammen bibliotek og asylmottak
08.sep Kongsberg Se på meg! Lågendalsmuseet
9-11. sep Jølster Sirkusskole Norsk Folkehjelp
19-22. sep Arabic Pantomime festival Sfar am Israel Looking for a Job Zidan Salama Institute for Culture and Arts
27-29. sep Fredrikstad Sirkusskole Norsk Folkehjelp
1-3. okt Farsund Sirkusskole Norsk Folkehjelp
uke 42 Rogaland Østanvind Folkeakademiet Rogaland
26.okt Skjeberg bibliotek Se på meg! Skjeberg bibliotek
Agenda  2012
Dato Sted Opplegg Arrangør
24.jan Tøyen bibliotek Gjøglerkofferten Deichmanske biblioteker i Oslo
26-27.1 Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
31.1-1.2 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
3-4.jan Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
6-9.feb Hogganvik Sirkusprosjekt Hogganvik Camphill
13.2-17.2 Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen i Ås
22 -24.feb Haugesund Sirkusskole Haugaland Mottak
26-28.feb Kristiansand Sirkusskole Husebyparken mottak
23 – 25.3 Fredrikstad Sirkusskole Veumaleen mottak
13 – 15.4 Mangfold i Bø Skomakeren/konsert mm FA Bø
16-20.4 Skolene i Oslo Looking for a Job DKS Oslo
17.apr Voksenopplæringen Gran Looking for a Job Voksenopplæringen Gran
21.mar Cafeteatret Oslo Looking for a Job Cirkus Sibylla
23-27.4 Skolene i Oslo Looking for a Job DKS Oslo
05.mai Steinerskolen Hurum Fortelling workshop Steinerbarnehagen Hurum
8-9.mai Torpo skole Sirkusskole Torp skole Hallingdal
21-22 Steinerskolen Hamar Sirkusskole Steinerskolen Hamar
23 – 25. mai Skutvik skole Sirkusprosjekt Skutvik skule
17.mai Atråhallen Sirkusverkstad 17 maj Atrå
30-31.5 Forsand skole Sirkusskole Forsand skole
2-3.juni Flekkefjord Sirkusskole Lyngdal kulturskole
4-7 juni Hovden skole Sirkusprosjekt Hovden skole
18.06.2012 Torpo skole Sirkusskole Torpo skole Hallingdal
25-27.6 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
28-30.6 Ringsaker Sirkusskole Kilde skole Ringsaker
01.jul Øyfjell bygdemuseum Gjøglerkofferten Vesttelemark museum
19-22.7 Gullbring kulturhus Sirkusskole Telemarksfestivalen
27.07.2012 Nore og Uvdal bygdetun Forestilling/Workshop Nore og Uvdal kommune
28.7-4.8 Raulandsakademiet Storytelling Nordisk Alba Norge
7-9 aug Haugesund Sirkusskole Haugaland Mottak
14-16 aug Oslo Sirkusskole Refstad transittmottak
09.09.2012 Lågdalsmuseet Kongsberg Gjøglerkofferten/workshop Lågendalsmuseet
10-12.sep Oslo Sirkusskole Refstad transittmottak
15 – 16.9 Makistasjonen Healing story kurs Makistasjonen på Gjøvik
21 – 23.sep Øyer mottak Sirkusskole Cirkus Sibylla/Norsk Folkehjelp
24.09.2012 Førde Ser du meg? Cirkus Sibylla/UDI
25 -27.sep Jølster Sirkusskole Cirkus Sibylla/Norsk Folkehjelp
22.- 30.10 Turne Øst/Vest /Sørlandet Ser du meg? Cirkus Sibylla/UDI/Barnas scene
24.okt Rjukan Konsert Tinnvandrern
15.nov Rjukan Klovner på mottak Cirkus Sibylla/UDI
16.nov Refstad/Oslo Klovner på mottak Cirkus Sibylla/UDI
02.des Atrå Carlos klovnshow Atrå i morgo
Agenda 2011
Dato Sted Opplegg arrangør
25-26.1 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
27-28.1 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
1-2.feb Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
14.2-18.2 Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen i Ås
28.2-3.3 Hogganvik Sirkusprosjekt Hogganvik Camphill
uke 12 Forsand skole Sirkusskole Forsand skole
17.mai Atråhallen Circusworkshop 17 maj Atrå
23-28.5 Steinerskolen Hurum Sirkusprosjekt Steinerskolen i Hurum
01.jun Tinn Museum Spiselige ville urter Norsk Industriarbeidermuseum
05.jun Tinn Museum Sirkusworkshop Norsk Industriarbeidermuseum
11.jun Haugatun grendehus Lirekassemannen Cirkus Sibylla
13.jun Nøtterøy Gjøglerkofferten/workshop Privat arrangement
24-26.6 Harestua Storytelling Shaman gathering
uke 25,26 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
16.jul Skåbu Gjøglerkofferten/workshop Skåbu bygdalag
17.jul Tuddal bygdetun Gjøglerkofferten/workshop Tuddal bygdelag
21.7-24.7 Gullbring kulturhus Sirkusskole Telemarkfastivalen
29.jul Nore og Uvdal Gjøglerkofferten/workshop Nore og Uvdal Kommune
20.aug Ulefoss Bygdetun Gjøglerkofferten/workshop Ulefoss bygdetun
02.sep Verdensteatret Rjukan Looking for a Job Cirkus Sibylla
06.sep Vadsø Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
07.aug Alta Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
08.sep Skibotn Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
09.sep Tranøy Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
10.sep Finnsnes/Bardufoss Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
11.sep Narvik Looking for a Job/workshop Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
12.sep Sjøvegan/Narvik Looking for a Job/workshop Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
13.sep Skånland Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
14.sep Melbu Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
15.sep Vestvågøy Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
16.sep Rognan Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
17.sep Tverlandet Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
19.sep Mo i Rana Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
20.sep Nesna Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
21.sep Hattfjelldal Looking for a Job Hålogaland Folkeakademi/Cirkus Sibylla
24.sep gl.Skansen st.Trondheim Looking for a Job Midtnorsk fortellerforum
01.okt Tuddal Høyfjellshotel Gjøglerkofferten Privat arrangement
12 – 15.10 Arabic Pantomime festival Sfar am Israel Looking for a Job Zidan Salama Institute for Culture and Arts
22.okt Barnas Verdensdager Sirkusworkshop Ås kommune
23.okt FN dagen Rjukan Storytelling Internasjonale club Rjukan
29.okt Nedre Eiker bibliotek Gjøglerkofferten Folkeakademiet Nedre Eiker/Biblioteket
31.okt Tinn Museum Trollkjerringa Sibylla Norsk industiarbeidermuseum
09.okt Norsk luftfartsmuseum Gjøglerkofferten Norsk luftfartsmuseum Bodø
19.nov Vestoppland Folkehøysk Storytelling Vestoppland Folkehøyskole
20.nov Grynerløkka Bibliotek Gjøglerkofferten Deichmanske biblioteker i Oslo
02.des Gjestehuset Rjukan Smakebiter av vårt reportuar Lions Club Rjukan
8-9, 12-14.12 Rjukan ungdomsskole Sirkus/drama kurs Rjukan ungdomsskole
Agenda 2010
Dato Sted Opplegg arrangør
23.jan Sarpsborg kulturhus Skomakeren……… Sarpsborg kulturhus
26-27.1 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
28-29.1 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
2.2-3.2 Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
4.2-5.2 Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
14.feb Hogganvik Gjøglerkofferten Hogganvik Camphill
15.2-19.2 Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen i Ås
20.feb Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
24.feb Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
27.feb Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
03.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
06.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
06.mar Rjukan kino Skomakeren……… Tinn sparebank
10.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
13.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
13-14.3 Skirva fjellkyrkje Dramakurs Skirvaprosjektet
14.mar Skirva fjellkyrkje Circusworkshop Skirvaprosjektet
17.mar Jeriko skole Sirkuskurs Jeriko skole Oslo
20.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
27.mar Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
03.apr Gaustablikk skisenter Klovnen Carlos Gaustatoppen skisenter
10.apr Vasshjulet Gjøglerkofferten Lørenskog kommune
17.mai Atråhallen Circusworkshop 17 maj Atrå
20.mai Rjukan torg Mad Hatter Team klipp/Blått til lyst
22.mai Dalen Gjøglerkofferten Tokke kommune
uke 23 Steinerskolen Hurum Sirkusprosjekt Steinerskolen i Hurum
13.jun Tinn Museum Circusworkshop Norsk Industriarbeidermuseum
14.6-15.6 Låvin Tessungdalen Sirkusskole Haukås Lurås skule
17.6-21.6 Edland skule Sirkusskole Edland skule
17.jun Notodden torg Sirkus Sirkus Notodden sentrum
28.6-30.6 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
1.7-3.7 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
01-02.jul Kristiansand asylmottak Sirkusskole Kristiansand asylmottak
22.7-25.7 Gullbring kulturhus Sirkusskole Telemarkfastivalen
01.jul Kristiansand asylmottak Gjøglerkofferten Kristiansand asylmottak
30.jul Nore og Uvdal bygdetun Gjøglerkofferten Nore og Uvdal kommune
21.aug Ulefoss Gjøglerkofferten Ulefoss håndtverkstun
21.aug Ulefoss Circusworkshop Ulefoss håndtverkstun
23.aug Tyrifjorden hotell Circusworkshop Phadia
13-15.9 Tuddal skole Sirkusskole Tuddal skole
27-30.9 Hennummarka skole Sirkusskole Hennummarka skole
02.okt St Croixhuset Fredrikstad Skomakeren……… Studium Actoris
21.okt Skinnarbu Klovnen Carlos Tinn kommune
18.nov Tinn Austbygd Klovnen Carlos Tinn Sparebank
04.des Dølahallen Duo Safiva Hytteprosjektet Tinn
09.dec Nyhaug Cirkus Sibylla Looking for a Job Cirkus Sibylla
10.dec Mandheimen Rjukan Looking for a Job Cirkus Sibylla
11.dec Moi kulturhus Looking for a Job Cirkus Sibylla
11.dec Dale Mottak Looking for a Job Cirkus Sibylla
12.dec Internasjonalt hus Stavanger Looking for a Job Cirkus Sibylla
12.dec Haugaland Mottak Looking for a Job Cirkus Sibylla
13.dec Bømlo Mottak Looking for a Job Cirkus Sibylla
14.dec Heiane Mottak Looking for a Job Cirkus Sibylla
15.dec Arna Kulturhus Looking for a Job Cirkus Sibylla
Agenda 2009
Dato Sted Opplegg arrangør
12-13.1 Øyfjell oppvekstsenter Sirkusskole Øyfjell oppvekstsenter
27-28.1 Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
29-30.1 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
3.2-4.2 Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
16.2-20.2 Steinerskolen Ås Sirkusprosjekt Steinerskolen i Ås
09.feb Tønsberg asylmottak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
24-27.2 Dale asylmottak Sirkusskole Utlendingsdirektoratet
27.feb Kvinesdal asylmottak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
28.feb Kristiansand asylmottak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
07.mar Union Scene Gjøglerkofferten/workshop Union Scene Drammen
17.mar Lyngdal kulturhus Skomakeren……… Lyngdal Kulturkontor
19.mar Frivoll skule Skomakeren……… Teatrets venner Grimstad
19.mar Grimstad Rådhus Skomakeren……… Teatrets venner Grimstad
21.mar Ulefoss Gjøglerkofferten/workshop Nome kommune
25.mar Voss Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
26.mar Leikanger skule Gjøglerkofferten Folkeakademiet Sogn og Fjordane
27.mar Balestrand Gjøglerkofferten Folkeakademiet Sogn og Fjordane
28.mar Gamle Posten Gjøglerkofferten Porsgrunn kommune
09.apr Rauland Høyfjellshotell Gjøglerkofferten Rauland høyfjellshotel
19.apr Jødisk Museum i Oslo Skomakeren……… Jødisk Museum i Oslo
20.apr Jødisk Museum i Oslo Skomakeren……… Jødisk Museum i Oslo
21.apr Jødisk Museum i Oslo Skomakeren……… Jødisk Museum i Oslo
4.5-7.5 Hovden Sirkusprosjekt Hovden skule
09.mai Åmot Gjøglerkofferten/workshop Vinje kulturkontor
11.5-13.5 Fjellgardane skule Ål Sirkusprosjekt Fjellgardane skule Ål
17.mai Atråhallen Worksjop 17 maj Atrå
19.mai Dale bakhus barnehage Gjøglerkofferten Dale Bakhus barnehage
8.6-13.6 Steinerskolen Hurum Sirkusprosjekt Steinerskolen i Hurum
14.jun Tinn Museum Carlos klovnservice Norsk Industriarbeidermuseum
17.jun Porsgrunn Skomakeren……… Porsgrunn Internasjonale Teaterfastival
18.jun Porsgrunn Skomakeren……… Porsgrunn Internasjonale Teaterfastival
25.6-27.6 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
29.6-1.7 Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
14.7-16.7 Skåbu Sirkusskole Skåbu bygdalag
18.7-19.7 Telemarkfestivalen Sirkusskole Telemarksfestivalen
30.jul Nore og Uvdal bygdetun Carlos klovnservice Nore og Uvdal kommune
22.aug Sauda Gateinnslag/sirkusworks.. Sauda kommune
18.sep Edland Gjøglerkofferten Edland barnehage
27.sep Hamar asylmottak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
28.sep Steinerskolen Ås Gjøglerkofferten/sirkuswork Utlendingsdirektoratet
10.okt Heimly asylmottak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
11.okt Målselv asylmotak Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
24.okt Furuset Bibliotek Skomakeren……… Deichmanske/Folkeakademiet Hellerud
31.okt Skjeberg bibliotek Gjøglerkofferten Skjeberg bibliotek
13.nov Stord Kulturhus Gjøglerkofferten Stord Asylmottak
14.nov Bokbåten Epos Gjøglerkofferten Hordaland fylkesbibliotek
15.nov Lyngdal ungdomshus Gjøglerkofferten Utlendingsdirektoratet
16-17.11
11.12-16.12 Rjukan ungdomsskole Sirkusskole Rjukan Ungdomsskole
Agenda 2008
25.jan Rjukanbadet Gjøglerkofferten Rjukanbadet
29-30.jan Atråhallen Sirkusskole Tinn kommune DKS
30.jan-1.feb Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
5-6.feb Rjukan barneskole Sirkusskole Tinn kommune DKS
09.feb Gamle posten I Gjøglernes Fotspor Porsgrunn kommune
11-15.feb Steinerskolen Ås Sirkusskole Steinerskolen i Ås
03-07.feb Hjelmeland skolene Sirkusskole Skolesekken Rogaland
10-14.3 Hjelmeland skolene Sirkusskole Skolesekken Rogaland
01.apr Horten bibliotek Gjøglerkofferten Horten bibliotek
22-23.mai Suldal skolene Sirkusskole Skolesekken Rogaland
26-29.mai Suldal skolene Sirkusskole Skolesekken Rogaland
04.jun Tinn Museum Spiselige ville urter Tinn Museum
9-14.jun Steinerskolen Hurum Sirkusskole Steinerskolen i Hurum
23-28. jun Askimhallen Sirkusskole Askim kommune
30.jun-3.jul Gamle slagtehuset Sirkusskole Gamle slagtehuset Haugesund Kommune
19-20.jul Gullbringhallen BØ Sirkusskole Telemarksfestivalen
26.jul Ørnes I Gjøglernes Fotspor Meløy kommune
27.jul Engavågen I Gjøglernes Fotspor Meløy kommune
28-30.7 Ørnes Sirkusskole Meløy kommune
01.aug Nore og Uvdal bygdetun I Gjøglernes Fotspor Nore og Uvdal kommune
11-15.8 Foldsæ Fyresdal Sirkusskole Miljøuka
07.sep Kulturkirken Jacob Premiere Skomakeren Jødisk Museum i Oslo
13.sep Voss folkemuseum I Gjøglernes Fotspor Voss Folkemuseum
14.sep Hardanger folkemuseum I Gjøglernes Fotspor Hardanger Folkemuseum
23.okt Rallarhuset Rjukan Skomakeren……… Tinnvandreren og Tinn kommune
30.okt Lyngdal kulturhus Sirkusverkstad Lyngdal kulturhus
30.okt Lyngdal kulturhus I Gjøglernes Fotspor Lyngdal kulturhus
31.10-2.11 Knapstad Skole Sirkusskole Hobøl Statlige Asylmottak
19.nov Bø skole Skomakeren……… Prøveforestilling
21 -23.11 Lundetun Sirkusskole Utlendingsdirektoratet
01.des Jødisk Museum i Oslo Skomakeren……… Jødisk Museum i Oslo